ÖZKA, kurulduğu 1980 yılından günümüze uzanan bilgi birikimi ve uzmanlığıyla Türkiye ve dünyanın lider sanayi şirketlerinden birisi olmuştur. Boru ve profil kesme tezgahları, boru ve profil bükme makineleri ile sektörün ihtiyacı olan tüm çözümleri müşterilerine ve iş ortaklarına sunmaktadır.

40 yılı aşan tecrübesi ile yenilikçi ve değişime açık bir vizyonla hareket eden ÖZKA, Türkiye ve Orta Doğu başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde, boru bükme ve kesme alanında lider markaların distribütörü olarak, CE belgeli, yüksek verimliliğe sahip teknolojileri sizlerle buluşturmakta ve satış sonrası eğitim ve teknik destekle de müşterilerinin ve iş ortaklarının her zaman yanında olduğunu göstermektedir.

ÖZKA, sürdürülebilir başarının firma içi ve müşteri odaklı eğitimlerle gerçekleşeceğine inandığı için bu alanda gereken bilgi ve donanımı çalışanlarına ve iş ortaklarına aktarmayı bir prensip edinmiştir. Kardeş firma ORKA ile birlikte servis hizmetlerinde de lider konuma gelmiştir.
 
Tamamen yerli sermaye ile kurulan ÖZKA, ihracat alanında ülkemizin hedeflerine ulaşması noktasında, üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olarak yeni yatırımlarla yurtdışına açılımını sürdürmekte, yeni istihdam olanakları sağlayarak, sanayi ve teknoloji alanında ülkemizin ihtiyacı olan kalifiye işgücünün oluşmasına katkı sağlamaktadır.

ÖZKA, satış, pazarlama ve servis hizmeti verdiği şerit ve daire kesme tezgahları, 2D ve 3D teknolojisine sahip lazer kesme tezgahları, boru bükme, boy tamamlama pah kırma ürünleri ve yağlama sıvıları sistemleri ile bu alanda sektörün önde gelen firmaları arasındadır. Her yıl ürün yelpazesine kattığı yeni ürünlerle rakipleri arasından sıyrılmakta ve satış sonrası verdiği eksiksiz hizmet ve teknik destek hizmetleri ile adından söz ettirmektedir.

Vizyonumuz

Metal Endüstrisi alanında sürdürülebilir başarılara imza atarak, ülkemizin kalkınmasında öncü rol oynamak.

Yurtdışı pazarındaki rekabet koşullarına uyum sağlayarak, yeni rekorlara imza atmak, ihracata dönük çalışmaları sürdürerek katma değer ve yeni istihdam olanakları sağlamak.

Hizmet verdiğimiz tüm müşteri ve paydaşlarımızın beklentilerini eksiksiz karşılayan çözümler sunmak.

Metal boru, profil kesme ve bükme alanında en son teknoloji ile tasarlanan ürünleri müşterileri ile buluşturarak kusursuz bir deneyim yaşatmak.

Sosyal sorumluluk alanında üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak, dünyayı ve içindekileri ilgilendiren konularda yürütülen sosyal sorumluluk projelerine destek vermek.

Misyonumuz

Müşterilerin beklentilerinin ötesinde çözümler sunarak, üstün kalitede, uzun ömürlü ve verimli ürünler sunarak, rekabet kabiliyetlerini artırmak.

Yurtiçi ve Yurtdışı pazarda, satış sonrası teknik destek ve eğitimlerle müşterilere hizmet vererek, hızlı şekilde üretim döngüsüne girmelerini sağlamak.

Çevreye saygılı teknolojilerin geliştirilmesine öncülük etmek.

KALİTE POLİTİKAMIZ

  • Müşterilerimize karşı her zaman hızlı ve esnek çözümler sunmak ve kaliteli hizmet almalarını sağlamak.
  • Satış ve hizmet verdiğimiz ürünlerin enerji tüketimi, iş güvenliği, üretim verimliliği gibi açılardan istenen yeterlilikte olması ve global düzeyde kalite standartlarına sahip olması.
  • İşgücümüzün temel dinamiği olan çalışanlarımızın şirket içi eğitimlerle desteklenerek daha nitelikli ve verimli hale getirilmesi.
  • Çevreye ve insan sağlığına önem veren bir anlayışla hareket etmek.
  • Müşterileri ve iş ortaklarımızın her zaman yanında olarak, birlikte büyümek birlikte kazanmak.
     

İLKE VE DEĞERLERİMİZ

Dürüstlük

Ticari hayatın en önemli değeri olan dürüstlük ilkesine göre hareket eder, müşteri ve iş ortaklarımıza verdiğimiz sözü mutlaka eksiksiz ve zamanında yerine getiririz.

Müşteri Memnuniyeti

Müşteri ve iş ortaklarımıza karşı daima, dürüst ve kusursuz bir hizmet deneyimini yaşatmak en büyük önceliğimizdir.

Kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sunarak, müşterilerimizin beklentilerini karşılıyoruz.

Satış sonrası eğitim çalışmaları ile müşterilerimizin ürünlerimizi en verimli ve güvenli şekilde kullanmalarını sağlıyoruz.

İnovasyon ve Değişim

Teknolojik yenilikleri yakından takip ederek, değişimi sürdürülebilir bir başarı ile geleceğe taşıyoruz. Ürün ve hizmet sunduğumuz tüm alanlarda son teknoloji ürünlerle sizleri de başarımıza ortak ediyoruz.

Takım Ruhu

Tüm çalışanlarımızın tıpkı bir makinenin çarkları gibi ortak hareket etmeleri ile hedeflerimize ulaşabileceğimizin farkındayız. Personelimizin en verimli ve insani koşullarda çalışmalarını destekliyor, onlardan gelen fikir ve önerileri dikkate alarak gerekli adımları atıyoruz.

Cesaret ve Çalışkanlık

Girişimci bir ruhla kurulan ÖZKA, her zaman yenilik ve değişime karşı cesurca yaklaşmış, rekabetçi koşullar altında tüm yönetim ve çalışanları ile özverili ve tutku ile çalışarak büyük başarılara imza atmıştır.

Sizlerden aldığımız güven, cesaret ve güçle yolumuza devam ediyoruz…