ÖZKA, kurulduğu 1980 yılından günümüze uzanan bilgi birikimi ve uzmanlığıyla Türkiye ve dünyanın lider sanayi şirketlerinden birisi olmuştur. Boru ve profil kesme tezgahları, boru ve profil bükme makineleri ile sektörün ihtiyacı olan tüm çözümleri müşterilerine ve iş ortaklarına sunmaktadır.

40 yılı aşan tecrübesi ile yenilikçi ve değişime açık bir vizyonla hareket eden ÖZKA, Türkiye ve Orta Doğu başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde, boru bükme ve kesme alanında lider markaların distribütörü olarak, CE belgeli, yüksek verimliliğe sahip teknolojileri sizlerle buluşturmakta ve satış sonrası eğitim ve teknik destekle de müşterilerinin ve iş ortaklarının her zaman yanında olduğunu göstermektedir.

ÖZKA, sürdürülebilir başarının firma içi ve müşteri odaklı eğitimlerle gerçekleşeceğine inandığı için bu alanda gereken bilgi ve donanımı çalışanlarına ve iş ortaklarına aktarmayı bir prensip edinmiştir. Kardeş firma ORKA ile birlikte servis hizmetlerinde de lider konuma gelmiştir.
 
Tamamen yerli sermaye ile kurulan ÖZKA, ihracat alanında ülkemizin hedeflerine ulaşması noktasında, üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olarak yeni yatırımlarla yurtdışına açılımını sürdürmekte, yeni istihdam olanakları sağlayarak, sanayi ve teknoloji alanında ülkemizin ihtiyacı olan kalifiye işgücünün oluşmasına katkı sağlamaktadır.

ÖZKA, satış, pazarlama ve servis hizmeti verdiği şerit ve daire kesme tezgahları, 2D ve 3D teknolojisine sahip lazer kesme tezgahları, boru bükme, boy tamamlama pah kırma ürünleri ve yağlama sıvıları sistemleri ile bu alanda sektörün önde gelen firmaları arasındadır. Her yıl ürün yelpazesine kattığı yeni ürünlerle rakipleri arasından sıyrılmakta ve satış sonrası verdiği eksiksiz hizmet ve teknik destek hizmetleri ile adından söz ettirmektedir.