Şerit testereler, daha fazla esneklik gerektiren işlemler için idealdir. Çoğu şerit testere, testerenin kapasitesine bağlı olarak, bir inçten altı fitlik bloğa kadar değişen büyüklükte malzemeleri kesebilir. Ahşap, çelik, plastik, alüminyum, silikon, cam, mermer vb. malzemelerin kesimi için şerit testere kullanabilir. Şerit testereler, çok çeşitli metal türlerini ve kalitelerini kesmede de etkilidir. Titanyum ve nikel bazlı alaşımlar gibi daha sert metallerde de düzgün kesimler sağlar. Bu, operatörlerin farklı metaller arasında daire testereyle yapabileceklerinden daha kolay geçiş yapmalarına olanak tanır. Ek olarak, şerit testereler daha ucuzdur ve aynı anda birden fazla parçayı kesmek için daha iyi bir donanıma sahiptir.

Şerit Testere Hangi Kesimler İçin Uygundur?

Şerit testereler çok yönlü ve güvenlidir. Şerit testere doğru bıçakla, eğri veya düz çizgiler halinde ahşap, çelik, plastik, alüminyum, silikon, cam, mermer, nikel alaşımlar, süper alaşımlar, paslanmaz metaller, lastik, kauçuk, düşük yoğunluklu seramikler vb. malzemeleri kesebilir. Bıçaklar çeşitli genişliklerde ve diş numaralarında mevcuttur. Daha dar bıçaklar daha dar eğriler için elverişlidir, daha geniş bıçaklar ise düz kesimlere daha uygundur.

Şerit Testere Nasıl Kullanılır?

Şerit testerenin ana işlevi, kullanılacak malzemedeki düzensiz şekilleri kesmektir. Süper ince, keskin dönen bıçak, makinenin sürekli olarak düzgün kesimler yapmasını sağlar. Çeşitli farklı sökülebilir bıçaklar, endüstriyel şerit testereyi son derece çok yönlü hale getirir ve birçok farklı malzeme üzerinde şekilleri kesebilir.

Şerit Testere Nasıl Seçilir?

Kesilecek malzemenin kalınlığı ve türü şerit testere seçiminde temel kriterlerdir.

Şerit Testerenin Avantajları Nelerdir?

Şerit testerelerin avantajları aşağıdaki şekildedir:
 
1. Diğer kesici aletler gibi, şerit testere de sadece belirli bir malzeme türünü kesmekte kullanılmaz. Sektörde kereste, ahşap, plastik, alüminyum vb. çok daha fazla farklı malzemeyi kesmek için kullanılabilir.
 
2. Elde edilen sonuçlar, zincir testere gibi diğer aletlerden elde edilen sonuçlardan çok daha iyidir. Şerit testereler ile diğer aletler arasındaki büyük farkın temel nedeni bıçaklardır.
 
3. Şerit testereler, birçok gelişmiş özelliğe sahip en kaliteli bıçakları kullanır.
 
4. Şerit testereler daha öngörülebilir, niteliksel sonuçlar verir.
 
5. Şerit testere kullanmanın en büyük avantajlarından biri, atık malzemenin azaltılmasını sağlamasıdır. Diğer aletlerin daha geniş bıçakları varken şerit testereler dar bıçaklara sahiptir.
 
Endüstriyel kapasitede şerit testere kullanacak kuruluşlar için, üretim araçlarının olabildiğince hassas olması çok önemlidir. Şerit testere ile daha fazla kontrole sahip olursunuz. Bunun nedeni makinenin tasarımı ve bıçağın kendisinden kaynaklanır. Günün sonunda, şerit testereler sayesinde daha kesin ve öngörülebilir sonuçlar alırsınız. Ayrıca bıçaklar diğer testereler kadar kalın olmadığından, çok fazla atık olmaz.
 
Endüstriyel açıdan bakıldığında, bu çok önemli bir noktadır. Bir ayda çok fazla ürün kesmeniz gerekiyorsa ve bunun %5'i tam anlamıyla boşa harcanıyorsa, bu, yıl içinde çok büyük kayıp yaşayacağınız anlamına gelir. Bu israfı daha ince bıçaklarla azaltabilirseniz, ürün harcamalarınızı zaman içinde en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Şerit Testere Modelleri Nelerdir?

Özka ihtiyacınıza uygun birçok şerit testere modelini hizmetinize sunar. Bu modelleri inceleyecek olursak:
 
1. Silencer Gp
 
Çoğu metalin genel amaçlı kesimi için idealdir. Genellikle tüm boru ve profiller, düşük çaplı dolu malzemelerin kesimi için uygundur.
 
2. Silencer Plus
 
Boru, profil, dolu malzemeler ve grup kesimler gibi çok çeşitli şekil ve malzemeleri kesmek için uygundur.
 
3. Structurall
  
Boru ve yapısal malzemelerin hem tekli hem de demet kesimi için uygundur.
 
4. Pmp
 
Yüksek adetlerdeki kesimleri zor alaşımların kesimi için uygundur.
 
5. Supreme
 
Nikel bazlı gibi kesilmesi zor malzemeler için uygundur.
 
6. Penetratör
 
Paslanmaz çelik için ilk tercihtir. Motorlu testerelerde orta ila zor alaşımları kesmek için uygundur.
 
7. Dart
 
Hafif çelikler ve diğer demir dışı metaller, plastikler, alüminyum ve ahşap kesmek için uygundur. Dikey şerit testere makineleri için mükemmeldir.
 
8. Diamond
 
Silikon, cam, kuvars, aşındırıcı kompozitler, sert grafitler, karbür, mermer, kireçtaşı ve fren balatalarını kesmek için uygundur. Çelik için uygun değildir.
 
9. Olympia
 
Tipik ahşap işleri, plastik, sertleştirilmiş çelikler, cam, lastik, kauçuk, düşük yoğunluklu seramikler vb. kesimleri için uygundur.
 
10. Metal Master
 
Demir dışı metaller, plastikler ve ahşap kesimleri için uygundur. Küçük dikey şerit testere makineleri için ilk tercihtir.
 
11. STS
 
Nikelli çelik ve paslanmaz metaller gibi zor kesimlerde yüksek performans için uygundur.
 
12. T3P
 
Süper alaşımlar ve titanyum gibi yüksek nikel alaşımları kesmek için uygundur.
 
13. T3W
 
Büyük boyutlu süper alaşımlar ve titanyum malzemeleri kesmek için uygundur.
 
14. Tungsten Grit
 
Dökme demir (beyaz ve yüksek alaşımlı), beton, seramik, kompozit, fiberglas, tel halat, sertleştirilmiş çelik, grafit, lastik, tel takviyeli kauçuk, seramik, sertleştirilmiş çelik vb. çok sert veya aşındırıcı olan seramikleri ve diğer malzemeleri kesmek için uygundur.
 
Şerit Testere İhtiyaçlarınız İçin Özka İle Tanışın
 
Şerit testerelerimiz endüstri tarafından belirlenmiş standartlara uygun olarak üretilir ve makinelerin üretiminde kalite onaylı malzemeler kullanılır.
 
Özka, benzersiz perspektifiyle, yöneticilerin operasyonları için doğru kesici takım seçimini yapmalarına yardımcı olmak için, 20 yılı aşan tecrübesiyle kaliteli hizmeti sağlar.
 
Şerit testereler hakkında daha fazla bilgi için 0212 567 55 50 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir ya da web sitemiz üzerinde bulunan “Bilgi Talep Formu” nu doldurabilirsiniz.